L.S.M
Библиотеката Мазарин R2p7us
Добре дошли в Париж, света на любовта, магията и на още нещо.
Надяваме се престоят ви да бъде приятен и да се забавлявате с нас, и не забравяйте в този град всичко е позволено!
L.S.M
Библиотеката Мазарин R2p7us
Добре дошли в Париж, света на любовта, магията и на още нещо.
Надяваме се престоят ви да бъде приятен и да се забавлявате с нас, и не забравяйте в този град всичко е позволено!
L.S.M
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Love.... Sex....Magic.... that, what we all are searching in our lives. Очите на човека са пътя към душата му, ако се вгледаш в тях може да откриеш неща, за които никога не си предполагал, че могат да съществуват.
 
ИндексБиблиотеката Мазарин EmptyПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Приятели
Latest topics
» Герои на жителите
Библиотеката Мазарин EmptyСря Окт 05, 2011 9:21 pm by Anile

» Флууд без правила/ Seven
Библиотеката Мазарин EmptyСря Окт 05, 2011 9:15 pm by Anile

» Станете наши приятели
Библиотеката Мазарин EmptyНед Май 29, 2011 9:14 pm by Елизабет Даун

» Къщата на Ема Картър
Библиотеката Мазарин EmptyВто Май 17, 2011 7:14 pm by Jason Cooper

» Какво ще направиш ако се събудиш гол до предишния ;dd
Библиотеката Мазарин EmptyВто Май 17, 2011 2:12 pm by Anile

» Опиши настроението си с емотиконка
Библиотеката Мазарин EmptyСря Мар 16, 2011 11:51 am by Елизабет Ламбърт

» Дисниленд Париж
Библиотеката Мазарин EmptyСъб Мар 12, 2011 12:15 am by Анна Блейд

» Принцеса с две лица...
Библиотеката Мазарин EmptyПет Мар 11, 2011 11:27 am by Елизабет Ламбърт

» Лувъра/Louvre
Библиотеката Мазарин EmptyСъб Мар 05, 2011 11:01 pm by Dark_Angel

» Опиши настроението си с част от текст на песен...
Библиотеката Мазарин EmptyСъб Мар 05, 2011 10:30 pm by Dark_Angel

Час

clock-desktop.com
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 23, на Вто Юни 02, 2020 9:13 am
Top posters
Anile
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Tueur
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Dark_Angel
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Linnette
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Линда Харисън
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Neolise de l'Armentiere
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Katherine Pierce
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Ема Картър
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Felix Kornt
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 
Liliense Stefane
Библиотеката Мазарин Vote_lcapБиблиотеката Мазарин Voting_barБиблиотеката Мазарин Vote_rcap 

 

 Библиотеката Мазарин

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Anile
Mr. '"Спам" & "Изписалия се"
Mr. '
Anile


Брой мнения : 620
Join date : 22.12.2010

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyСря Дек 22, 2010 10:36 pm

Библиотеката Мазарин Mazarine-Salle-Lecture
Известната библиотека Мазарин, посещавана от множество любители на всеки вид литература.
Върнете се в началото Go down
https://love-sex-magic.bulgarianforum.net
Синтия Конър
Жител
Жител
Синтия Конър


Брой мнения : 33
Join date : 04.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyПон Яну 10, 2011 8:27 pm

Синтия направи няколко плахи крачки, които отекнаха глухо в тишината. Величествената библиотека и донасяше някакво носталгично чувство на онзи уютен дом, който никога не бе имала. Продължи да върви измежду лавиците, като се чудеше кога запоследно се беше намирала в истинска библиотека. Всъщност, не си спомняше дори коя беше последната книга, която бе прочела...
Изведнъж спря, пресегна се към една от книгите и внимателно я измъкна. Усмихна се, когато видя познатата корица на любимата си детска книга. И връщайки се назад във времето, седна на една от стълбите и започна да разгръща страниците.
Беше се заплеснала в четенето и в спомените, които й донесе, когато се опита да се облегне, но стълбата се плъзна настрани. Синтия успя да не падне, но няколко занемарени книжа нямаха същия късмет. Тя започна да ги връща по местата им, а едно момиче, което явно я беше съжалило, се наведе, за да й помогне със събирането на листите.
Върнете се в началото Go down
Liliense Stefane
Сладък жител
Сладък жител
Liliense Stefane


Брой мнения : 131
Join date : 09.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyПон Яну 10, 2011 8:48 pm

Тихи стъпки отекнаха в пустия по това време коридор.
Нечия сянка премина загадъчно, плашейки младото момиче стояща все още на входа.
Замъглените й от дъжда очи се вдигнаха, за да огледат кой друг освен нея се намира тук по това време.
Зрението й не долови ничие присъствие, ала стъпките все още се чуваха, макар сякаш като ехо.
Тя изви врата си и загледа тавaна, установявайки с изненада че те идват някъде от горния етаж.
Поредната й мрачна представа за света бе просто илюзия, очакваното чудовищно човешко лице така и не излезе и тя просто продължи да върви, сваляйки мокрото палто от гърба си.
Крачките й бавни и някак плахи в крайна сметка я отведоха до голямата врата с мраморна рамка, а слабите й ръце със сетни сили я побутна, откривайки невероятната гледка от хиляди книги пред себе си.
Бе идвала тук и преди и всъщност дори бе редовен посетител, но пътуването и за известно време отново у дома я бе накарало да забрави приятния мирис на дърво.
Звучен гръм от падане на книги стресна младата девойка и тя се отдръпна встрани, опитвайки се да се предпази.
Колената й се присвиха и тя старателно се наведе, за да помогне в събирането на книгите.
Безмълвно двете момичета успяха да върнат книгите по местата им, а Лилиенс сведе засрамен поглед в земята, все още умълчана.
Върнете се в началото Go down
Синтия Конър
Жител
Жител
Синтия Конър


Брой мнения : 33
Join date : 04.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyПон Яну 10, 2011 9:24 pm

След като всички изпопадали предмети бяха върнати на мястото си, никоя от тях не проговори. Синтия все още се бореше с шока, след като така рязко беше саморазрушила вътрешния си мир. Чувството, че се събужда с поток от шум от някакъв далечен блян, съвсем скоро бе примесено със срам. Нямаше как да не посети обществено място и да не направи нещо глупаво и не на място... Усещаше тялото си някак чуждо, отпаднало и неспособно да изпълнява командите й.
В този момент, сякаш си спомни за реалността и момичето пред себе си, чиито поглед преминаваше по десетките заглавия, старателно подредени в перфектна редица върху рафта.
- Благодаря, за помощта. - прошепна Синтия, сякаш се страхуваше да наруши възвърналата се тишина.
Спомни си за книгата, която четеше. Нямаше я на стълбата. Може би просто я беше прибрала, в трескавата нужда да възвърне онзи мир, който бе прогонила.
- Казвам се Синтия. - каза с равна интуиция тя, въпреки че не бе убедена, че това се искаше от нея. - Може би не си личи, но и преди съм влизала в библиотека... Благодаря, че ме изслуша. - наговори тези неща, с иронична усмивка, като се опита да не мисли за глупостите, които беше казала.
Върнете се в началото Go down
Liliense Stefane
Сладък жител
Сладък жител
Liliense Stefane


Брой мнения : 131
Join date : 09.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyПон Яну 10, 2011 9:38 pm

Отново настаналата тишина, в която двете момичета сякаш бяха изпаднали в някакъв транс от срам или възмущение, поне това важеше за Лилиенс, бе нарушена от верятно по-разумната девойка.
- Радвам се че помогнах, името ми е Лилиенс. Лилиенс Стефан.
Тънкия и едва доловим, но ясен глас на момичето с руса коса и дребно тяло, прокънтя, а тя се усмихна криво.
Мислите й отново бяха напълно объркани и разрушените й илюзии витаеха из тях като огромен рояк досадни пчели.
- Извинявай, изглежда съм прибрала дори книгата която си чела.
Извинението й бе някак дървено, макар наистина да се чувстваше неудобно.
Факта че като цяло се дъжеше като издълбана статуетка, никак не помагаше за новите й запознанства, които напоследък все повече намаляваха.
Върнете се в началото Go down
Синтия Конър
Жител
Жител
Синтия Конър


Брой мнения : 33
Join date : 04.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyПон Яну 10, 2011 10:04 pm

Синтия усети, че на лицето й се беше настанило изключително комично изражение, когато пое детската книжка. Сега вече се зачуди как ли изглежда в очите на момичето. Е, и повече се беше излага, в пияните си пристъпи. Това трябваше да послужи за успокоение, нали?
- Любимата ми детска книга. - измормори Синтия, с доста лошо произношение на последната дума. Като цяло, знаеше френски, но все още работеше над изговора си. И все пак проблемите й с езика бледнееха с тези в общуването с нормални хора, в трезвено състояние. Въпреки това, Синтия не искаше да прекъсва разговора, независимо как изглеждаше. Не беше говорила с никого, освен с леля си в продължение на седмици, които ужасно напомняха на години.
- Обичаш ли да четеш? - бе най-гениалното нещо, което успя да измисли, в опит да поддържа разговора.
Върнете се в началото Go down
Liliense Stefane
Сладък жител
Сладък жител
Liliense Stefane


Брой мнения : 131
Join date : 09.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyПон Яну 10, 2011 10:11 pm

При вида на детската книжка в ръцете на момичето, очите на Лилиенс се разшириха леко.
Макар самата тя често да четеше анимирани книги, досега никога не бе срещала, някой друг изглеждащ не по-млад от нея, който да го прави.
Бледа усмивка се появи на лицето й и тя повдигна рамене.
- Предпочитам фантастика и криминални истории, зависи в какво настроение съм.
Отговора и бе изречен някъде към рафта с книги, а бялата й ръка се протегна, за да улови една леко наклонена книга със зелени корици.
- Ами ти?
Върна въпроса усмихвайки се с лице към момичето с леко странен говор.
Върнете се в началото Go down
Синтия Конър
Жител
Жител
Синтия Конър


Брой мнения : 33
Join date : 04.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyПон Яну 10, 2011 10:44 pm

- Не мога да определя любимия си жанр, важно е книгата да ме грабне. Харесвам нестандартните, новаторски истории, макар че има няколко класики, които обожавам. - отвърна Синтия. Да проведе цивилизован разговор с нормален събеседник й се стори толкова непознато, но и приятно. Спомни си времето, когато с интерес и амбиция изучаваше уроците си. Колко отдавна и се струваше... Как бе успяла да се промени толкова!?
Момичето реагира по-нормално на тези думи, което накара Конър да се усмихне плахо. Новото начало й беше отворило съвсем нови възможности. В този момент беше осъзнала, че има шанс да си създаде приятели, или поне познати, които да харесват нея, а не парите на родителите й.
Студен вятър премина покрай тях, карайки ги да потръпнат, а няколко книги, пръснати по масите за четене зашумоляха недоволно. След малко се чуха и стъпките на човек, преминаващ по коридорите.
- Знаеш ли къде е криминалната литература? Мога да ти препоръчам някои книги, ако не възразяваш? - попита Синтия, с малко по-тих глас.

Върнете се в началото Go down
Liliense Stefane
Сладък жител
Сладък жител
Liliense Stefane


Брой мнения : 131
Join date : 09.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyВто Яну 11, 2011 2:51 pm

Отговора на тъмнокосото момиче, предизвика лека усмивка на лицето на Лилиенс. Изглеждаше й някак приятна, различна от онези надути найни "приятели" които винаги я използваха.
Повдигна леко рамене и загледа рафтовете над тях.
- Не съм в настроение за криминалогия, но въпреки това ще съм много радостна да видя какво харесваш.
Гласа й прозвуча тихо, а ръцете и разстриха леко голите й рамене, през дългата сива желетка с паднали ръкави.
Лилиенс се запъти напред, завивайки към отдела с любимите й книги, а очите й преминаха през няколко познати загавия, възвръщайки й приятните смопени за това, как в книгите всичко,винаги свършва добре, може би точно затова обичаше да прекарва толкова дълго време в стаята си, заключена и зачетена в поредния том или просто случайна книга.
- Ето ги.
Каза тя с усмивка на ръце, а слабата й ръка посочи редиците запълени само с книги от най-добрите писатели на криминалогия.
Върнете се в началото Go down
Синтия Конър
Жител
Жител
Синтия Конър


Брой мнения : 33
Join date : 04.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyВто Яну 11, 2011 10:09 pm

Синтия направи крачка назад, за да хвърли един общ поглед над криминалния отдел, което се оказа по-трудно, от колкото си мислеше, заради огромния му обем. Мисията да се рови из купища сродни заглавия, за да намери едно определено й изглеждаше като едно от най-вълнуващите преживявания. Отиде до търсената буква и започна да чете заглавията, изписани с различни шрифтове, цветове и размери върху гръбчетата на книгите.
След около минута, а може би и повече, извади една не-много дебела книга, чието заглавие бе изписано с карминово червен, удебелен шрифт, изпъкващ над семплата черна корица.
- Мисля, че не съм го споделяла с никого досега, но няма да забравя тази книга. Не бих могла... Ще се радвам, ако някога прегледаш първата глава и ми споделиш мнението си... Сигурна съм, че ще се засечем наоколо. - усмихна се Конър, като подаде произведението на събеседничката си и отново се зае да изучава криминалните романи.
Върнете се в началото Go down
Liliense Stefane
Сладък жител
Сладък жител
Liliense Stefane


Брой мнения : 131
Join date : 09.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyСря Яну 12, 2011 9:06 pm

Огледах отново многото рафтове с книги, а очите ми се спираха на малката част от тях която бях чела. Мисля че дори цял живот да стоях тук затворена, пак нямаше да имам достатъчно време, за да прочета всичко. Преместих поглед към красивото момиче, за чиято коса й завиждах и поех плахо с невинен поглед дебелата книга която ми подаде.
- Непременно ще я прочета....- казах аз и се усмихнах вяло докато с големи усилия се опитах да разбера странно извъртяния шрифт на заглавието.
- Благодаря.- продължих и се отказах с безполезните си опити да разчета какво пише, като миг след това съзнах че я държа обратно.
Лека руменина изби по лицето ми поради привидния ми интелект и зарових с обувка в тъмния под.
Погледа ми се зарея някъде отново, докато не осъзнах че гледам към изхода. Още в самото начало не се страхувах да се върна тук, макар реално да нямах основателна причина, но сега точно някак ми се искаше да изляза и да подишам чист въздух.
- Искаш ли..да се разходим?
Повдигнах рамене ,а ръката ми се заигра с ръба на книгата която държах.
P.S: съжалявам много, забавих се доста
Върнете се в началото Go down
Синтия Конър
Жител
Жител
Синтия Конър


Брой мнения : 33
Join date : 04.01.2011

Библиотеката Мазарин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката Мазарин   Библиотеката Мазарин EmptyСря Яну 12, 2011 10:30 pm

- С удоволствие, но трябва да се прибирам. - отвърна със сбръчкано чело Синтия, след като погледът й проследи стрелките, които се предвижваха с резки, накъсани движения по часовника. Бе изминало повече време, отколкото предполагаше, а беше дала обещание на леля си да й помогне с покупките. В тези моменти наистина й липсваше живота с икономката, която се нагърбваше с почти всяко задължение... Искаше се й се да остане тук, в библиотеката, далеч от настоящето, в свят построен от книги. По възможност, завинаги. За съжаление, това бе просто още една неосъществима мечта, породена от желанието й да се измъкне от живота, който водеше. А от него нямаше път за бягство.
Двете момичета тръгнаха заедно към изхода, а погледите им преминаваха по многобройните заглавия, извисяващите се стълби и настолните лампи, които предаваха приятно осветление на обстановката. На изхода, Синтия се сбогува с момичето и се затича, за да стигне до таксито, което бе спряло на ъгъла.
Върнете се в началото Go down
 
Библиотеката Мазарин
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
L.S.M :: Role world :: Франция :: Париж-
Идете на: